116604-2022 - ResultatSverige-Borås: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter: Geoteknik och Markmiljö, Bergteknik
Referensnummer: 2020-00017IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att teckna ramavtal med tekniska konsulter för delarna Geoteknik och Markmiljö samt Bergteknik för att tillgodose UMs behov av tekniska konsulttjänster inom nämnda delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351500 Markundersökningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen