Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel
Referensnummer: 2021/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att förse Mälarenergis olika anläggningar med utvändig skötsel anpassad till de olika årstiderna, för att inte störa eller hindra Mälarenergis verksamhet, samt för att hålla ett rent och snyggt intryck kring våra anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förendast en del
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90612000 Gatsopning, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen