2. Förfarande
Förfarande
Titel: Auktoriserad räkenskapsrevision
Beskrivning: Upphandlande myndigheter (bolag inom Borås Stad, Ulricehamns kommun och Tranemo kommun) inbjuder härmed intresserade Anbudsgivare att inkomma med anbud avseende lagstadgad revision (räkenskapsrevision) i kommunernas bolag och stiftelser.
Intern identifierare: 2023-00039IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000