116642-2022 - ResultatSverige-Finspång: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Finspångs kommun
Referensnummer: KS.2021.0489
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser revisionstjänster för Finspångs kommun.
Finspångs kommun ligger i norra Östergötland och har en befolkning på ungefär 21 600 invånare och 1 800 tillsvidareanställda.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Revisionstjänster för Finspångs kommun