116649-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kalix: El-, vatten- och energiverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraft
Referensnummer: UH-2023-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65000000 El-, vatten- och energiverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Reservkraftaggregat till 2 st äldreboenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Leverans och montage,installation av reservkraftaggregat vid äldreboendet Hemgården i Töre och Kristallgården Kalix.