116657-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av styr- och reglersystem – Ramavtal - Styr- och övervakningsarbeten - Stockholm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Styr- och övervakningsarbeten - Stockholm
BeskrivningAkademiska Hus vill härmed upphandla nya ramavtal för Styr- och övervakningsarbeten för avrop som uppgår till 1 miljon kronor på angivna fabrikat och system.
Intern identifierare26/13
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningRamavtal styr och övervakningsarbeten
Intern identifierare1850022-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDG logik/DSA (Webportal)
BeskrivningÖverordnat system - Fabrikatsspecifika krav på leverantören samt fabrikatsspecifika utvärderingsgrunder
Intern identifierare1850024-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelIfix (General Electric)
Intern identifierare1850031-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLindinspect och Lindintell (Lindinvent)
BeskrivningUnderordnat och överordnat system - Fabrikatsspecifika krav på leverantören samt fabrikatsspecifika utvärderingsgrunder
Intern identifierare1850032-3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelMetasys (Johnson)
Intern identifierare1850034-4
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelOrbiq (Iquest)
Intern identifierare1850036-5
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelSupervisor (tridium)
Intern identifierare1850037-6
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelWebfactory (Webfactory)
Intern identifierare1850038-7
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelWebport
Intern identifierare1850042-8
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelWise (Swegon)
Intern identifierare1850048-9
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelBeijer
BeskrivningUnderordnat system - Fabrikatsspecifika krav på leverantören samt fabrikatsspecifika utvärderingsgrunder
Intern identifierare1850049-10
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelComfort Controll
Intern identifierare1850050-11
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelTridium/Distech
Intern identifierare1850056-12
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelFidelix
Intern identifierare1850057-13
Del (anbudsområde)LOT-0015
TitelLarmia
Intern identifierare1850061-14
Del (anbudsområde)LOT-0016
TitelMitsubischi
Intern identifierare1850064-15
Del (anbudsområde)LOT-0017
TitelSaia
Intern identifierare1850065-16
Del (anbudsområde)LOT-0018
TitelSchenider Electric
Intern identifierare1850067-17
Del (anbudsområde)LOT-0019
TitelPiigab
Intern identifierare1850069-18
Del (anbudsområde)LOT-0020
TitelBeckhoff
Intern identifierare1852622-19
Del (anbudsområde)LOT-0021
TitelElvaco
Intern identifierare1852626-20
Del (anbudsområde)LOT-0022
TitelProdual
Intern identifierare1852699-21