116715-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Skrivpapper
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorspapper 2019
Referensnummer: V 2019/301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30197620 Skrivpapper
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande leverans av vitt och färgat kontorspapper i ett flertal olika format, som A4, A3 och rullar m.m.
Omfattning
Lunds universitet avser att teckna ett ramavtal, med en (1) leverantör, omfattande leverans av vitt och färgat kontorspapper i ett flertal olika format, som A4, A3 och rullar mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen