116735-2017 - ÄndringSverige-Södertälje: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1134 Tolkförmedlingstjänster (Södertälje, Nykvarn, Salem, Katrineholm, Flen, Vingåker, Telge AB).
Referensnummer: 17/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förmedling av språkliga tolkar för kommunal verksamhet, huvudsakligen inom social omsorg, äldreomsorg och skola.