116736-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slåtter 2022
Referensnummer: 512-5682-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Slåtter för 13 olika områden runt om i länet.
I vissa områden behöver även fagning genomföras inför slåttern.
Upphandlingen kommer att resultera i ett avtal för respektive område. Anbud kan således lämnas på ett eller flera olika områden som anbudsgivaren är intresserad av att utföra slåtter i.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77100000 Jordbrukstjänster, 77112000 Uthyrning av slåttermaskiner eller jordbruksutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen