116737-2022 - ResultatSverige-Sävsjö: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, hantverkstjänst för vatten och sanitetsarbeten
Referensnummer: 21/073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Sävsjö kommun avser att upphandla ett ramavtal gällande hantverkstjänst för vatten och sanitet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen