Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av multiarenor,sport- och idrottshallar samt gymnastiksalar
Referensnummer: STK-2021-1057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad avser att upphandla besiktning utav utrustning (fast och lös egendom) i multiarenor,sport- och idrottshallar samt gymnastiksalar (med tillhörande utrymme så som gym, danssal med mera). Viss service och reparationer på utrustningen kan bli aktuellt efter anmärkning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 45236119 Reparationsarbeten på idrottsplatser, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen