2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI: Tillståndsbedömning av Halmstads kommuns gator mm. samt systemverktyg för beläggningsplanering
Beskrivning: Denna RFI syftar till att samla in marknadens kunskap och erfarenheter kring "Tillståndsbedömning av gator, cykelvägar och sidoytor, samt systemverktyg för beläggningsplanering". En mer detaljerad beskrivning av uppdraget samt kommunens nuläge finns i underlaget. Vi ser fram emot era svar och ert deltagande. Vid eventuella frågor är ni varmt välkomna att använda funktionen "Frågor & svar".
Intern identifierare: KS-2025/00140
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 71356000 Tekniska tjänster