116844-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bärgning och upptagning – Röjning av järnvägsfordon Göteborg och Stockholm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRöjning av järnvägsfordon Göteborg och Stockholm
BeskrivningUpphandling av tjänsten av röjningslok i Göteborg och Stockholm, för störningsbekämpning i anläggningen. 5+2 år.
Intern identifierareKOM-420027
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63725000 Bärgning och upptagning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUppdragsområde Göteborg
Beskrivningsummerat prisformulär för uppdragsområde Göteborg anges som anbudssumma
Intern identifierareUppdragsområde Göteborg
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Stockholm
Beskrivningsummerat prisformulär för uppdragsområde Stockholm anges som anbudssumma
Intern identifierareAnbudsområde Stockholm