116918-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vetlanda: Handverktyg
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verktyg
Referensnummer: UH-2018-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44511000 Handverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun och de kommunala bolagen Njudung Energi Vetlanda AB och Witalabostäder AB inbjuder att lämna anbud i upphandling av verktyg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44511000 Handverktyg, 42650000 Pneumatiska eller motordrivna handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 44512100 Stämjärn, 44512200 Tänger, 44512300 Hammare, 44512500 Skiftnycklar, 44512600 Redskap för vägarbeten, 44512800 Skruvmejslar, 44512900 Borrskär, skruvmejselskär och andra tillbehör, 42652000 Handhållna elektromekaniska verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen