11695-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Kuvert
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kuvert.
Referensnummer: 2016-15447
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199230 Kuvert
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar kuvert, brevpåsar och tryck i samverkan med Migrationsverket, Transportstyrelsen, Sjöfartsverket, Luftfartsverket och SMHI.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30199200 Kuvert, korrespondenskort och brevkort, 30199710 Tryckta kuvert
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen