116975-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Ombyggnadsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny- och ombyggnad av Östervåla Vårdcentral
Referensnummer: UPPH2021-00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ny och ombyggnation av en vårdcentral på ca 1 200 m2 inkl. tillhörande markarbeten samt ombyggnad av intilliggande lokaler på ca 215 m2 i Östervåla
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42520000 Ventilationsutrustning, 45000000 Anläggningsarbete, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45442100 Målning, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen