116975-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom lokalförsörjning
Referensnummer: 3.2.1-2022-20325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulttjänster inom lokalförsörjning. Dessa konsulttjänster motsvarar det arbete som Migrationsverkets anställda lokalstrateger utför. I uppdraget ingår bland annat, men
inte uteslutande, att göra behovsanalyser, lokalsökning, utvärdering av olika lokalförslag, hyresförhandlingar, avtalsskrivning samt uppföljning, ta ställning till olika planlösningsförslag och göra nödvändiga bedömningar inför planerade hyresgästanpassningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70332100 Fysisk planering, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen