117012-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Juridiska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal konsultstöd juridiska tjänster
Referensnummer: RK 2021-0059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för konsultstöd av juridiska tjänster i
samband med Regionrevisorernas granskningar. Upphandlingen avser konsultstöd dels i form av granskningar dels rådgivning av olika juridiska frågeställningar genom medverkan i granskningar som leds av Regionrevisorerna. Uppdragen kommer att avse olika juridiska granskningar/utredningar av den verksamhet som Regionen bedriver.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen