117033-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Materialhanterare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal gällande hyra av en materialhanterare till Renovas anläggning Kläpp, i Ödsmål.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon, 34310000 Maskiner och maskindelar, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen