117078-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lekmateriel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser bild, pyssel och hobbymateriel samt lekmateriel för både inne och utelek: — Inne- och utelek, — Bild/Skapa.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37520000 Leksaker, 37524000 Spel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.