117080-2017 - ResultatSverige-Varberg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Digitala verktyg med tillhörande tjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Varberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av Digitala verktyg med tillhörande tjänster. Varbergs och Falkenbergs kommun söker i en gemensam upphandling en strategisk partner i sitt fortsatta arbete med digitaliseringen av alla skolformer. Uppdraget omfattar leverans av ett brett utbud av digitala verktyg, leverans av utbildningsinsatser som möter verksamheternas behov samt service och support.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.