117084-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Infusionsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionsset till utgående insulinpump Animas Vibe
Referensnummer: RS 2018-05045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33194120 Infusionsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33194100 Utrustning för infusion, 33615000 Diabetesmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen