117123-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulter projektering mark/anläggning och VA samt trafikutredningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulter projektering mark/anläggning och VA samt trafikutredningar
BeskrivningRamavtal konsulter mark- och VA-projekteringar samt trafikutredningar Grums kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFackområde projektering mark/anläggning samt VA
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104768:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTrafikutredningar/trafikingenjör
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104768:Lot:2