Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva leveranser av broadcastprodukter med tillhörande tjänster till sektion Medieproduktion vid RDF:s IT-avdelning. RDF avropar produkter och tjänster för ca: 4 MKR per år varav merpart utgörs av produkter.