117164-2021 - ÄndringSverige-Växjö: Färdigställande byggnadsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggentreprenörer östra länet
Referensnummer: 21RGK
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att på ramavtal genomföra byggarbeten som Region Kronoberg behöver genomföra i sin löpande verksamhet.
Projekten kan avse byggarbeten i samband med nybyggnation, till-/ombyggnation eller underhåll/reparationer.
Detta gäller för Västra länsdelen, centralort Växjö