117164-2023 - ÄndringSverige-Trollhättan: Rengöring av avfallsbehållare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kärltvätt - AB Eidar Trollhättans Bostadsbolag
Referensnummer: 22/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Kärltvätt
Upphandlingen avser tvättning av sopkärl invändigt respektive utvändigt 3 gånger, per år.
Tvättning av Sop skåp, Betong skåp 1 gång/år och Tillsyn av soprum, kärlen,
Tvättning av Moloker 1gång/år, - September eller i samråd med beställaren