11718-2018 - ResultatSverige-Örebro: Bemanningstjänster för enskilda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster chefer och specialistkompetenser
Referensnummer: Ks 807/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal för bemanningstjänster av chefer och specialistkompetenser för leverans till Örebro kommun.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndigheter.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr Upphandlande myndighet.
212000-1967 Örebro kommun
Mer information finns att läsa på kommunens hemsida www.orebro.se.
Upphandlingens omfattning.
Denna upphandling avser ramavtal för bemanningstjänster av chefer och specialistkompetenser.
Beräknad volym är ca 3 miljoner per år.
Angiven volym är endast en uppskattning, inga volymer garanteras under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen