Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridisk rådgivning
Referensnummer: RD21/04807
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för juridiskt stöd och rådgivnig och är indelad i två delområden: 1) Entreprenadjuridik och 2) Fastighets- och hyresrätt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Entreprenadjuridik
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79100000 Juridiska tjänster, 79110000 Juridisk rådgivning och representation, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
Information om EU-medel Kontraktet är knutet till projekt och/eller program som finansieras med EU-medel: nej
Del nr: Fastighets- och hyresrätt.