117212-2019 - PlaneringSverige-Söderhamn: Snöröjning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning av gator och vägar inom Hofors kommun
Referensnummer: 7993
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad upphandling gällande snöröjning och halkbekämpning av gator och vägar för Inköp Gävleborgs kunder.
OBS! Tider och omfattning kan ändras fram till annonsering av fullständigt upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen