Officiellt namn: Aktiebolaget Stockholmshem Postadress: Box 9003 Ort: Stockholm Postnummer: SE-102 71 Land: Sverige Att: Sanna Sjöberg E-post:sanna.sjoberg@stockholmshem.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal för VS-arbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen innefattar i huvudsak mindre rörarbeten, s.k. servicearbeten, i bostadslägenheter med kvarboende hyresgäster, lokaler och övriga delar i fastigheten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.