2. Förfarande
Förfarande
Titel: EXTERN REMISS Tekniska konsulter Beställarstöd. Projekt- och byggledning VA-Anläggning/Processanläggning
Beskrivning: Laholmbuktens VA AB genomför extern remiss inför upphandling av ramavtal avseende beställarstöd för projekt- och byggledning inom VA-Anläggning/Processanläggning.
Intern identifierare: LBVAAB 2025/00196-3
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad