117328-2022 - ÄndringSverige-Borås: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: 2021-00072IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Borås Stads behov av städtjänster som inte utförs med egen anställd personal. Kommande ramavtal är att betrakta som ett komplement till egna verksamheten.