Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ny- och underhållsbeläggningsarbeten inom Laholms kommun. Upphandlingen omfattar gator, vägar och övriga hårdgjorda ytor som ägs och drivs av Laholms kommun, kommunalt bolag eller enskilda vägar där Laholms kommun har driftansvar. Ramavtalet garanterar ingen volym.