2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastväxlartank
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av en (1) lastväxlartank för användning inom Räddningstjänsten Halmstads verksamhetsområde. Lastväxlartanken ska vara avsedd för transport av vatten för brandsläckningsändamål samt ha kapacitet att suga upp och transportera kontaminerat släckvatten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124903:Lot:1