117401-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster
Referensnummer: UH-2017-493
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i följande områden enligt nedan:
– Hiss, lyft, port, lingång, tryckkärl - Sundsvalls kommun ink.bolag. Timrå kommun & Timråbo (Ej Mitthem).
– Hiss, lyft, port, lingång, tryckkärl - Mitthem.
– Brandlarm, sprinkler & Gassläckning - Sundsvall kommun inkl.bolag. Timrå kommun & Timråbo. (Ej Mitthem).
– Gymnastiksalar och lekplatser - Sundsvall kommun inkl.bolag. Timrå kommun & Timråbo.
– OVK - (Område Norr 12.13.15) - Sundsvall kommun inkl.bolag. (Ej Mitthem).
– OVK - (Område Syd 11.14.16) Sundsvall kommun inkl.bolag. (Ej Mitthem).
– OVK – Mitthem.
– OVK - Timråbo.
– Industriskorstenar - Sundsvall Energi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hiss, lyft, port, lingång, tryckkärl - Sundsvalls kommun ink.bolag. Timrå kommun & Timråbo
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hiss, lyft, port, lingång, tryckkärl - Mitthem.
Del nr: 2
Brandlarm, sprinkler & Gassläckning - Sundsvall kommun inkl.bolag.
Del nr: 3
Gymnastiksalar och lekplatser - Sundsvall kommun inkl.bolag. Timrå kommun & Timråbo
Del nr: 4
OVK - (Område Norr 12.13.15) - Sundsvall kommun inkl.bolag.
Del nr: 5
OVK - (Område Syd 11.14.16) Sundsvall kommun inkl.bolag.
Del nr: 6
OVK - Mitthem
Del nr: 7
OVK -Timråbo
Del nr: 8
Industriskorstenar - Sundsvall Energi
Del nr: 9