2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknad- och fastighetsvärdering Botkyrkabyggen
Beskrivning: Beställaren efterfrågar en samarbetspartner i form av teknisk konsult som aktivt jobbar tillsammans med Beställaren mot de visioner, mål och ekonomiska ramar som sätts upp av Beställaren. Beställaren behöver få veta vad olika fastigheter har för ett värde dels för att undvika att sälja under marknadsvärdet eller köpa för dyrt.
Intern identifierare: 25/0013
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70110000 Exploatering av fastigheter, 70111000 Exploatering av bostadsfastigheter, 70112000 Exploatering av andra fastigheter än bostadsfastigheter, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123000 Försäljning av fastigheter, 70123100 Försäljning av bostadsfastigheter, 70123200 Försäljning av andra fastigheter än bostadsfastigheter, 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis, 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Marknad- och fastighetsvärdering Botkyrkabyggen