See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säker förvaring 2024
Beskrivning: Denna upphandling omfattar förvaringsenheter som har någon form av stöld- och/eller brandskydds som till exempel säkerhetsskåp, värdeskåp och brandsäkra skåp för farliga ämnen samt Tjänster kopplade till förvaringsenheterna exempelvis: service, leverans, inbärning, installation och support.
Intern identifierare: 23.3-15560-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44421720 Förvaringsskåp
Ytterligare klassificering (cpv): 39132100 Dokumentskåp, 44421000 Armerade eller förstärkta kassaskåp och dörrar, 44421300 Kassaskåp, 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421710 Skåp för effektförvaring, 44421722 Säkerhetsboxar, 44421780 Dokumentlådor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav och informationsfrågor
Beskrivning: Denna upphandling omfattar förvaringsenheter som har någon form av stöld- och/eller brandskydds som till exempel säkerhetsskåp, värdeskåp och brandsäkra skåp för farliga ämnen samt Tjänster kopplade till förvaringsenheterna exempelvis: service, leverans, inbärning, installation och support
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation Anbudsområde A - Skydds- och brandklassad förvaring
Intern identifierare: 23.3-15560-2024-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation Anbudsområde B - Brandsäkra skåp för farliga ämnen
Intern identifierare: 23.3-15560-2024-2