117529-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster integrerade markanvändnings- och trafikanalyser
Referensnummer: KSN-2018-0670
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster inom integrerade markanvändnings- och trafikanalyser på makronivå och mikronivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering, 71620000 Analystjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 90712100 Utvecklingsplanering för stadsmiljön
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen