117563-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Sjukskötersketjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor
Referensnummer: 21/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av att hyra in legitimerade sjuksköterskor.
Anbud kan lämnas på följande tre (3) delområden (ett eller flera):
Delområde A - Allmänsjuksköterska
Delområde B - Specialistsjuksköterska, inriktning mot hälso- och sjukvård för barn och ungdomar
Delområde C - Specialistsjuksköterska, inriktning mot psykiatri
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen