See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stödköp av livsmedel i fysisk butik eller webbutik
Beskrivning: Dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar för successiva beställningar och leveranser under ramavtalsperioden. Avtalet avser att tillgodose Norrtälje kommuns och TioHundras (beställare) inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar. En del köp är också av karaktären pedagogiska inköp/social träning då dessa köp görs tillsammans med brukare/kunder från beställarens verksamheter. Avtalet omfattar inte köp av tobak, snus eller medicin.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fysiska butik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102175:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15894700 Charkuterivaror, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Norrtälje, Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102175:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Rimbo, Webbutik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102175:Lot:3