Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av Tingvalla isstadion
Referensnummer: TFN-2019-5034 Dpl 6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet innebär en inbyggnad av den befintliga Tingvalla isstadion och ska innehålla väderskyddade spelplaner för bandy och ishockey samt isytor för konståkning och skridsko. Därtill kommer associerade publikytor, föreningsfunktioner och driftslokaler. Befintlig ispist med underbyggnad behålls.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen