2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationsrobot för höft- och knäproteskirurgi
Beskrivning: Denna upphandling avser 1 st operationsrobot för höft- och knäproteskirurgi samt tillhörande förbrukning för leverans till Verksamhetsområde ortopedi och handkirurgi, Område specialiserad vård med placering på Lindesbergs lasarett. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2022-0039-2 / 25RS6689
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33160000 Operationsteknik, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000