117625-2021 - ResultatSverige-Tyresö: Virkesvaror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Trämaterial och handverktyg
Referensnummer: 2020/KSUH 0002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419100 Virkesvaror - UB03
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser trämaterial, järnhandel, handverktyg, skyddutrustnign och målerimaterial för löpande underhåll och renovering. Materialet ska kunna både levereras till angiven adress inom Tyresö kommun och hämtas i butik.
Beställare från detta avtal är vaktmästerier, kultur- och fritidsförvaltningen,
Park-, gatu-, VA- och fastighetsenheterna, bygg- och måleriprogrammet på Tyresö gymnasiet, arbetsträningsprogrammet Skogen/Sågen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen