See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markentreprenader, entreprenadmaskiner och lastbilstransporter
Beskrivning: Ramavtal avseende beställarnas behov av markentreprenader, entreprenadmaskiner och lastbilstransporter.
Intern identifierare: VMR 2024/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Markentreprenader, entreprenadmaskiner och lastbi.
Beskrivning: Ramavtal avseende markentreprenader, entreprenadmaskiner och lastbilstransporter.
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Funäsdalen
Intern identifierare: VMR 2024/53 Funäsdalen
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hede - Vemdalen
Intern identifierare: VMR 2024/53 Hede
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Sveg
Intern identifierare: VMR 2024/53 Sveg
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Svenstavik - Hackås
Intern identifierare: VMR 2024/53 Berg
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Bräcke
Intern identifierare: VMR 2024/53 Bräck