117713-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Sortering, transport och omhändertagande av farligt avfall (OMG 2)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSortering, transport och omhändertagande av farligt avfall (OMG 2)
BeskrivningHämtning och transport av spillolja, oljefilter, kemikalierester samt lösningsbaserade färgrester, etc, från hushåll.
Intern identifierare2025.006 TEN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000