117742-2017 - PlaneringSverige-Gustavsberg: Väggfästen för bildskärmar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för AV-teknik.
Referensnummer: UH-2017-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30237260 Väggfästen för bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun avser upphandla ett ramavtal för AV-utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30237260 Väggfästen för bildskärmar, 32552200 Bildskärmsenheter, 30231300 Bildskärmar, 32232000 Videokonferensutrustning, 32321000 Storbildsprojektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen