2. Förfarande
Förfarande
Titel: Roterande instrument och tandvårdsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar roterande instrument och tandvårdsutrustning. Vilka Produkter som omfattas av Upphandlingen framgår av bilaga 2 Priser.
Intern identifierare: FTV 2410-0429
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 33131100 Tandkirurgiska instrument, 33136000 Roterande instrument och slipinstrument, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000