117768-2019 - ResultatSverige-Lidköping: Handledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledartjänster
Referensnummer: 2018-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidköpings kommun upphandlar handledartjänster för diverse enheter inom olika områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79998000 Coachning, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen