117771-2019 - ResultatSverige-Eslöv: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad
Referensnummer: 18/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser städentreprenad för Eslöv Bostads AB.
Entreprenaden omfattar städning inom fastigheter ägda Eslövs Bostads AB inklusive eventuella framtida dotterbolag.
Entreprenaden avser städning av gemensamma ytor, trapphus med tillhörande allmänna utrymmen samt kontors- och driftslokaler i beställarens objekt.
Beställaren avser att teckna kontrakt med en (1) entreprenör.
Anbud ska lämnas för hela entreprenaden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen