117789-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Hörseltekniska hjälpmedel 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHörseltekniska hjälpmedel 2024
BeskrivningHörseltekniska hjälpmedel. Samupphandling med regionerna Halland och Kronoberg.
Intern identifierareRB2023-0384
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 33180000 Funktionellt stöd, 33185000 Hörapparater, 33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningHörseltekniska hjälpmedel. Samupphandling med regionerna Halland och Kronoberg. Bedömt värde är Blekinges volym.
Intern identifierareHörseltekniska hjälpmedel 2024